SON DAKİKA
Hava Durumu

ULUDAĞ OSB’den yeni kompleks

Bursa’nın doğu yakasının üretim üssü olan ULUDAĞ OSB yönetimi, bölge için projelendirilen akaryakıt istasyonu, konaklama tesisi, alışveriş merkezi ve ticaret alanlarından oluşan kompleksin temelini törenle attı.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2022 13:46
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2022 13:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasehrengiz.com/
ULUDAĞ OSB’den yeni kompleks

Gürsu ve Kestel’i de içine olan Bursa’nın doğu yakasında üretim merkezi haline gelen Uludağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi, gerçekleştirdiği projelerle şehre değer katmaya devam ediyor. Bölge için projelendirilen akaryakıt istasyonu, konaklama tesisi, alışveriş merkezi ve ticaret alanlarından oluşan kompleksin temel atma töreninde konuşan ULUDAĞ OSB Başkanı Yunus Aydın, söz konusu yatırımın Gürsu’da planladıkları kentsel dönüşümün de fiziki olarak ilk adımı olduğunu söyledi. Gürsu’nun çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm projesi üzerine 10 yıldır emek verdiklerini anlatan Yunus Aydın, şunları kaydetti:

“Gürsu Belediyesi ile kentsel dönüşüm projesi için ön protokol yaptık. Bu protokole ilk imzalar 2013’te belediye başkanı Orhan ÖZCÜ döneminde atıldı. Daha sonra rahmetli merhum başkanımız Cüneyt Yıldız döneminde çalışmalarımız devam etti ve halihazırdaki Belediye Başkanı Sayın Mustafa Işıkile birlikteprotokolü yeniledik.”

MAĞDURİYET YOK

“Kentsel dönüşümle amacımız Gürsu ilçemize vizyon kazandırmaktı” diyen ULUDAĞ OSB Başkanı Yunus Aydın, şöyle devam etti:

“Organize Sanayi Bölgesi’nin böyle bir şey yapma ihtiyacı neden kaynaklandığını anlatmam gerekiyor.Yönetim kurulu olarak ilk görevi üstlendiğimizde Uludağ Organize Sanayi Bölgesi’nde 877 ev ve atölye vardı.Bubinaların kamulaştırılması gerekiyordu. Yoldan ihdas ile elde edilen ve satışı yapılan parsellerin 47 bin 500 metrekare hisse için bakanlıktan bu hisselerin geri alınıp ve bu alanların ortak donatı alanına terk edilmesini talep etmişti.Bu yüzden kamulaştırma işlemlerine 47 bin 500 metrekare eksik ile başlanmıştır.Yeni OSB oluştururken ortak kullanım alanları yüzde 8’in altında bulunmaktaydı.Bu oranı tutturmak için yüzde 91 oranında yer kamulaştırıldı. Bu kapsamdakalan, altı atölye üstü ev olan binaların kamulaştırılması sırasında dokumacı esnafımız mağdur edilmedi.”

İSTASYON 1 YILA…

Aydın, planladıkları ve üzerinde önemle durdukları kentsel dönüşümün bir adımı olarak akaryakıt istasyonu, otel, alışveriş merkezi ve ticari alanlardan oluşan kompleksin gerekli izinler alındıktan sonra yatırım aşamasına gelindiğini söyledi. Yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı temel atma töreninde ULUDAĞ OSB Başkanı Aydın, projenin inşaat takvimi hakkında da bilgi verdi. Aydın, “Bu kompleksle şehrin Doğu tarafı kazanmış olacak.Biz hem ekonomik hem sosyal girişimi sağlayalım diye mücadelemizi verdik.Hem Uludağ OSB’ye hem Gürsu ve Kestel ilçelerimize hem de bütün Bursa’mıza hayırlı olsun.Akaryakıt istasyonu 1 yıl sonra, otel ve çarşı 1 buçuk yıl sonra devreye girecek” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.