SON DAKİKA
Hava Durumu

Sönmez: Benim dünyam Yıldırım

İş hayatında terzi çıraklığından fabrikatörlüğe uzanan önemli bir başarı hikayesine imza atan Gelecek Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı Ercan Sönmez, “Bursa’yı çok seviyorum ama Yıldırım benim dünyam ve şimdi her şeyimi borçlu olduğum ilçeme hizmet etmek istiyorum” diyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2024 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 15:09
Kaynak: P. Şehrengiz Dergisi
Sönmez: Benim dünyam Yıldırım

Ercan Sönmez… 1982 doğumlu… Dar gelirli bir ailenin evladı olarak daha henüz küçük yaşlarda çalışmaya, bir terzi dükkanında başladı. Yokluk ve yoksulluk içinde verdiği hayat mücadelesinde bir gün dahi pes etmedi. Önce iyi bir terzi çırağı, ardından iyi bir usta oldu. Bir meslek sahibi olmak, hayata tutunmak mücadelesini verirken eğitimini de ihmal etmedi. Hem çalıştı hem okudu ve en nihayetinde lisans eğitimini “İş Sağlığı ve Güvenliği” alanında tamamladı. Tam 18 yaşında iyi bir terzi ustası olarak cesaret gösterip Vişne Caddesi’nde açtığı atölye ile bebe konfeksiyonu sektöründe faaliyete geçti. İlerleyen yıllarda çocukluk aşkı Aysel hanımla evlendi, askere gitti ve dönüşte Vişne Caddesi’nden edindiği ciddi iş tecrübeyle Sönmez Tekstil Anonim Şirketi’ni kurdu. Henüz 30 yaşında kendi soyadıyla isimlendirdiği anonim şirketin yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturan Ercan Sönmez, bugün iş kıyafeti ve güvenliği ekipmanları başlığında yaptığı üretim, sunduğu istihdam imkânının yanı sıra Byecan markasıyla Bursa ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Yıldırım’dan terzi çırağı olarak başladığı hikayesini bugün yurtdışına yaptığı ihracatla taçlandıran Ercan Sönmez, sosyal hayatı da ihmal etmedi.

İNSANI YAŞAT Kİ!

Elif Naz, Buse Nur, Emirhan Ali ve Ömer Faruk’un babası Ercan Sönmez, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyeliği gibi pek çok dernek ve kuruluşta görev yapıyor. Çocukluk yıllarından itibaren siyaseti de yakından takip ettiğini anlatan Ercan Sönmez, şunları söylüyor:

“Her şeyimi Yıldırım’a borçluyum. Evet Bursa’yı çok seviyorum ama Yıldırım bana hayatta kalmayı, mücadele etmeyi öğretti. Hayata dair izlenim ve tespitlerimi Yıldırım’dan edindim. Bu süre zarfında yerel ve genel siyasete ilgisiz kalamazdım. Bu yönde ilk ciddi görevimi Gelecek Partisi Yıldırım İlçe Başkanı olarak icra ettim. Şimdi ise partimin Yıldırım Belediye Başkan adayıyım. Sadece bugün değil, hayat tecrübelerim bana Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ öğüdünün ne kadar doğru olduğunu öğretti. Şimdi ‘Ercan Sönmez, Sözünden Dönmez’ sloganıyla Yıldırım’ı Yıldırımlılar ile birlikte yönetmeye talibim. Projelerimizle, ekibimizle Yıldırım’ı geleceğe taşımaya, Yıldırım’a olan borcumuzu ödemeye hazırız.”   

Kaynak: P. Şehrengiz Dergisi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.