SON DAKİKA
Hava Durumu

NÜFUSA GÖRE YATIRIMLARDA KARACABEY TÜRKİYE'DE İLK SIRADA  

Son yıllarda aldığı devasa yatırımlarla ses getiren Karacabey, nüfusa göre aldığı yatırım miktarlarında da Türkiye’nin zirvesinde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2022 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2022 15:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasehrengiz.com/
NÜFUSA GÖRE YATIRIMLARDA KARACABEY TÜRKİYE'DE İLK SIRADA  

3T formülüyle özetlenen tarım, turizm ve teknolojik açıdan ‘topyekûn kalkınma’ hedefi doğrultusunda kentin geleceğini şekillendiren Karacabey Belediyesi ‘vizyon belediyeciliği’ anlayışıyla geleceğe ışık tutuyor.

Geçmişten beri ülkemizin en önemli üretim merkezlerinden olan Karacabey, ‘üçlü olsun güçlü olsun’ formülü ile merkezi yatırımlar, Bursa Büyükşehir Belediyesi yatırımları ve Karacabey Belediyesi’nin yatırımları ile gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Özellikle Başkan Ali Özkan’ın göreve gelmesinin ardından aldığı devasa yatırımlarla ses getiren Karacabey, nüfusa göre aldığı yatırım miktarlarında da Türkiye’nin zirvesinde yer alıyor.

3T formülüyle özetlenen tarım, turizm ve teknolojik açıdan ‘topyekûn kalkınma’ hedefi doğrultusunda kentin geleceğini şekillendiren Karacabey Belediyesi ‘vizyon belediyeciliği’ anlayışıyla geleceğe ışık tutuyor.

Her geçen gün daha da gelişiyor

Kentin geçmişten beri süregelen ‘üretim merkezi’ potansiyeli, İstanbul-İzmir otoyolunun bağlantı noktasında yer alması, limanlara yakınlığı, hızlı trene ev sahipliği yapacak olması, ülkemizin iki önemli metropolüne en fazla 2 saatlik mesafede oluşu, Türkiye’nin en modern defne işleme tesisini bünyesinde barındırması, TEKNOSAB avantajı ve dünya devi markaların yatırımları dikkate alındığında, Karacabey her geçen gün daha da kalkınıp gelişiyor.

Büyük altyapı hamlesi

BUSKİ marifetiyle, ilçede 226 kilometrelik içme suyu hattını bünyesinde barındıran 28 milyon liralık altyapı yatırımı için çalışmalar sürerken, Karacabey'in 21 mahallesinin içme suyu hatlarının tamamen yenileneceği büyük altyapı projesi ile Karacabey’in altyapı sorunu kökten çözülecek. Ayrıca kent genelinde havai elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışmaları da devam ediyor.

İleri teknolojinin merkezi TEKNOSAB

Karacabey sınırlarında inşa edilen ‘yeni nesil organize sanayi bölgesi’ TEKNOSAB’da da ilk fabrikalar, 8 bin dönümlük arazi üzerinde yükselmeye başladı.

Hem istihdam anlamında bölgeye değer katacak hem de cari açığın azaltılması noktasında hem iç pazara hem de dış pazara hitap edecek olan TEKNOSAB, 150 bin kişiye de iş imkânı sağlayacak.

TEKNOSAB’ın tamamlandığında, 40 milyar dolar ihracat ile ülkemizin gelecek hedeflerine büyük katkı sunması bekleniyor.

Uzun yılların hayali gerçek oluyor

Karacabeylilerin çok uzun yıllardır hayalini kurduğu Gölecik ve Yeşildere barajlarının yapımı da aynı hızla devam ediyor.

İlçenin yıllardır beklediği önemli projelerinden biri olan bu iki baraj, sulama ve içme suyu açısından kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak.

Karacabey’in 100 yılda alamadığı yatırımların kendi dönemlerine nasip olduğunu aktaran Belediye Başkanı Ali Özkan, “Güzellikler şehri Karacabey’imiz hızla gelişiyor, büyümeye devam ediyoruz. Biz de Karacabey Belediyesi olarak, 3T vizyonuyla şehrimizin geleceğini inşa ediyoruz. Adeta yeniden bir şehir kuruluyor Karacabey’de. Dolayısıyla tüm bu çalışmalar tamamlandığında Karacabey, 100 yıllık rüyasına kavuşmuş olacak. Bizler de Karacabey’in kaynaklarını Karacabey için kullanıyoruz. İlçe halkımıza hak ettiği standartları sunmak adına çalışmalarımızı kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Karacabey’i hak ettiği noktaya taşımak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.