SON DAKİKA
Hava Durumu

Nilüfer Kent Tiyatrosu gençleri sahneye davet ediyor

Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunda sahnelenecek gençlik oyunu için hem sahne önünü hem de sahne arkasını gençlere bırakıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2023 15:56
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 16:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasehrengiz.com/
Nilüfer Kent Tiyatrosu gençleri sahneye davet ediyor

Yapılan başvurulardan seçilecek 20 genç, seçmelerden provalara, teknik hazırlıktan, sahne yönetimine kadar bütün aşamalarda yer alacak.
Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunda gençlere büyük bir deneyim fırsatı sunuyor. Yeni sezonda sahnelenecek gençlik oyununu gençlerden kurulacak ekip hazırlayıp sahneye koyacak. Nilüfer Gençlik Tiyatrosu’nda, tiyatro oyununu her aşamasında, sahne arkasında veya sahne önünde yer almak isteyen gençler için başvuru süreci başladı.

Çalışmaları Ocak 2023'de başlayıp, Haziran 2023'de tamamlanacak olan ve 16-25 yaş aralığında bütün genç katılımcılara açık olacak Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, hayalini gerçekleştirmek isteyenlere de bir kapı açıyor. Nilüfer Kent Tiyatrosu ile gençlerin tiyatro aracılığıyla, kendilerini daha iyi tanımasını, özgüven kazanmasını, alacağı sorumluluklarla birlikte iş bölümünü, birlikte üretmeyi, ekip olmayı deneyimlemesini sağlayacak bir sanat üretim alanı açmayı hedefiyle Gençlik Tiyatrosu çalışmalarını yürütüyor. Bu yıl hazırlanan yeni programla gençleri sadece sahne üstü değil tiyatronun bütün önemli alanlarıyla tanıştırma amacıyla hayata geçirilen Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, prova süreciyle tiyatronun nasıl yapıldığına dair bütün süreci gençlerle buluşturacak.
27 Ocak’ta sona erecek başvuru sürecinin ardından proje yürütücüleri Adem Mülazım, Burak Etöz ile Ada Göktepe’nin yer alacağı kurul tarafından 20 kişilik ekip belirlenecek. Projenin üst danışmanlığı Nilüfer Şehir tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban ve Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Yapım Yönetmeni Özlem Daltaban danışmanlığında gerçekleşecek. 6 Aylık süreçte Nilüfer Şehir Tiyatrosu’nda yer alacak ekip 3 Şubat’ta açıklanacak ve 6 Şubat tarihinden itibaren de çalışmalarına başlayacak.
Ekipte yer alacak olan gençler, “Oyun nasıl hazırlanır?”, “ Kostüm nasıl tasarlanır”, “Sahne amiri ne iş yapar?”, ”Ses tasarımı nasıl yapılır”, “Oyunculuk ne demektir?”, “Yönetmen nasıl çalışır” gibi konularda eğitimler alacak.
Yapılacak eğitim ve atölye buluşmalarının ardından oyun provalarına geçilecek. Uzun bir prova süreci sonunda da hazırlanan gençlik oyunu prömiyer yapacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.