SON DAKİKA
Hava Durumu

BTSO'DAN YENİ İHRACAT SEFERLERİ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyelerinin ihracatını artırma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Uzay Savunma ve Havacılık UR-GE Projesi üyeleri Fransa’nın başkenti Paris’te kara ve kara-hava sistemleri alanında dünyanın referans etkinliği olan Eurosatory Fuarı kapsamında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.  Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında düzenlenen organizasyonda ise mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmalar, İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleştirilen Salone Internazionale del Mobile Fuarı’nı ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2022 13:07
Haber Güncellenme Tarihi: 06.07.2022 13:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursasehrengiz.com/
BTSO'DAN YENİ İHRACAT SEFERLERİ

Bursa İş Dünyasından Fransa ve İtalya Çıkarması

BTSO’nun öncülüğünde Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle çalışmalarını sürdüren Uzay Havacılık ve Savunma UR-GE Projesi üyeleri, dış ticaret hacmini artırma hedefiyle yurt dışı programlarına ara vermeden devam ediyor. UR-GE Projesi üyeleri, Paris’te, 13-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenen olan Eurosatory 2022 Fuarı kapsamında yoğun ikili iş görüşmelerine imza attı. UR-GE Projesi 20’yi aşkın firma temsilcisi fuar boyunca sektördeki gelişmeleri yakından takip ederken, B2B de yeni iş bağlantıları da kurdu.

“UR-GE PROJESİ İHRACATA KATKI SAĞLIYOR”

BTSO Meclis ve UR-GE Üyesi Şinasi Güneş, BTSO öncülüğünde düzenlenen organizasyonla savunma sektörüne yönelik marka etkinliklerinden birisine katılma imkânı bulduklarını ve çok sayıda firma ile iş görüşmesi gerçekleştirdiklerini söyledi. Organizasyonda kurulan iş bağlantılarının firmalar için hayırlı olmasını dileyen Güneş, “Ülkemizin üreten şehri olan Bursa, savunma alanında da önemli bir güce ve potansiyeli sahip. BTSO öncülüğünde devam eden UR-GE Projesi ve BASDEC platformumuz sektördeki birlik ve beraberliği artırırken, stratejik alanlarda da firmaların üretim yeteneğinin gelişmesini sağlıyor. Fransa programı da firmalar için oldukça verimli geçti. Savunma sanayiinde faaliyet gösteren çok sayıda firma ile görüşme imkânı yakaladık. Bursa’nın önümüzdeki dönemde bu alanlarda da yeni ve güçlü markalar çıkartacağına inancım tam” dedi.

“BURSA TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİNE HER ZAMAN GÜÇ KATIYOR”

BASDEC Başkan Yardımcısı ve UR-GE Projesi Üyesi Muhsin Mardin ise, savunma sanayiine yönelik çok farklı teknolojileri etkinlik kapsamında yakından gördüklerini söyledi. Mardin, “Türkiye, savunma sanayiinde önemli bir mesafe kat etti. Bunu bu programda bizzat görme imkânı bulduk. Özellikle Bursa’mız savunma sanayiinde ülkemizin hedeflerine güç katacak markalara sahip. İkili iş görüşmelerinde hem Bursa’mızı hem de firmalarımızın faaliyetlerini yabancı iş profesyonellerine anlattık. İkili iş görüşmelerin önümüzdeki dönemde yeni iş bağlantıları olarak döneceğine inanıyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen BTSO ve Ticaret Bakanlığına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MOBİLYA SEKTÖRÜ İTALYA’DA

Milano’da 7-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Salone Internazionale del Mobile Fuarı’nı ziyaret eden BTSO heyeti, mobilya sektöründeki yenilikler ve tasarım trendlerini yakın takibe aldı. Rho Fiera Milano’da bu yıl 60’ıncısı gerçekleştirilen fuarı 6 gün boyunca 173 ülkeden 262 binden fazla kişi ziyaret etti. Rekor ziyaretçi sayısına ulaşan fuara katılan 2 bin 175 firmanın 26’sını ise Türk firmaları oluşturdu. Dünyanın en prestijli mobilya fuarlarından biri olarak kabul edilen Salone del Mobile Milano’yu Bursalı mobilya sektörü temsilcileri BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi ile ziyaret etti. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Kılıç, BTSO 38. Meslek Komitesi Başkanı Orhan Gümüş ve Komite Başkan Yardımcısı Sadık Şengül’ün de yer aldığı yaklaşık 20 kişilik BTSO heyeti fuarda incelemelerde bulundu.

“FUARLARI GİRİŞİMCİLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Kılıç, Küresel Fuar Acentesi ile BTSO üyelerini dünyanın en prestijli fuarları ile buluşturmaya devam ettiklerini söyledi. Salone del Mobile Fuarı’nın mobilya sektörüne yön veren önemli bir fuar olduğunu belirten Kılıç, “Mobilya sektörüne dair her şeyi, A’dan Z’ye ne varsa bu fuarda görebiliyoruz. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Kanada’dan Suudi Arabistan’a, Orta Doğu ülkelerinden Hindistan’a kadar çok sayıda bölgeden sektör temsilcileri ve alıcılar buraya geliyor. Bu fuarı girişimcilerimiz için önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Neredeyse her yıl sektör temsilcilerimizle birlikte bu fuarı ziyaret ediyoruz. Fuar, sunduğu ticaret imkanlarının yanında firmalara önemli bir vizyon da kazandırıyor. BTSO olarak mobilya sektörümüzün küresel rekabetçiliğini artıracak proje ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.